Třetím hostem Petra Šimůnka byla Hana Fořtová, inspirativní podnikatelka a odbornice na implementaci problematiky udržitelnosti a ESG v komerční sféře. Hana založila úspěšný udržitelný start-up Frusack, za který obdržela mnohá ocenění. Momentálně také vede business development ostravského start-upu NIL Textile, který jako jediný na světě produkuje zcela recyklovatelný textil v B2B a v B2C oblasti, kde aplikuje šetrnou produkci a následnou molekulární recyklaci, kterou firma sama roky vyvíjela.

Hana zároveň patří mezi přední experty v oblasti sustainability consultingu. Diskuze tak nabízela zajímavou perspektivu progresivní podnikatelky i externí poradkyně pracující s velkými korporacím i malými firmami. Zazněla alarmující čísla týkající se ekologické zátěže způsobené textilním průmyslem, ale i nadějná doporučení, jak můžeme jako Evropa udávat trend a vyvíjet celosvětový tlak na změnu. I jak můžeme ke změně přispět i jako jednotlivci – už jen tím, že se příště při nákupu oblečení zamyslíme nad jeho složením.

Šlo tak o další velmi inspirativní diskusi o udržitelnosti, o businessu, o životě. To vše se sklenkou dobrého cremantu v příjemné atmosféře Green Table.

Další články

  • VELIKONOČNÍ NABÍDKA

    3.4.2023

    V Green Table jsme pro Vás připravili velikonoční nabídku. Přijďte si k nám objednat velikonoční mazanec, [...]

  • CESTA VODY

    22.3.2023

    Organizace Člověk v tísni organizuje opravdu výjimečnoou akci pro širokou veřejnost o tématice vody a přístupu [...]