Třetím hostem Petra Šimůnka byla Hana Fořtová, inspirativní podnikatelka a odbornice na implementaci problematiky udržitelnosti a ESG v komerční sféře. Hana založila úspěšný udržitelný start-up Frusack, za který obdržela mnohá ocenění. Momentálně také vede business development ostravského start-upu NIL Textile, který jako jediný na světě produkuje zcela recyklovatelný textil v B2B a v B2C oblasti, kde aplikuje šetrnou produkci a následnou molekulární recyklaci, kterou firma sama roky vyvíjela.

Hana zároveň patří mezi přední experty v oblasti sustainability consultingu. Diskuze tak nabízela zajímavou perspektivu progresivní podnikatelky i externí poradkyně pracující s velkými korporacím i malými firmami. Zazněla alarmující čísla týkající se ekologické zátěže způsobené textilním průmyslem, ale i nadějná doporučení, jak můžeme jako Evropa udávat trend a vyvíjet celosvětový tlak na změnu. I jak můžeme ke změně přispět i jako jednotlivci – už jen tím, že se příště při nákupu oblečení zamyslíme nad jeho složením.

Šlo tak o další velmi inspirativní diskusi o udržitelnosti, o businessu, o životě. To vše se sklenkou dobrého cremantu v příjemné atmosféře Green Table.

To hlavní z rozhovoru si můžete přečíst tradičně v článku na webu ecoista nebo si celý rozhovor poslechnout jako podcast na spotify.

Další akce

 • Anna Maresova

  GREEN APERO

  21. 2. od 17:00

  Od vibrátorů k tramvajím: design jako užitný oborVe středu 21. února od 17:00 jsme si do [...]

 • GREEN APERO

  17.1. od 17:00

  Jak na skutečnou ekologickou transformaci? Ve středu 17. ledna od 17:00 jsme si do Green Table pozvali Pavla [...]